CANIM OĞLUM 1 YAŞINDA

Güzeller güzeli oğlumun doğum gününü kutladık geçen hafta sonu...  Oğlum için eşsiz kurabiyeler, pastalar, cupcakeler hazırlamak konusunda o kadar heyecanlıydım ki günler öncesinden itibaren, rüyalarımda pastalar görmeye başlamıştım :) Bir gün önceden, cupcake kulesinin tepesine oturacak yuvarlak pasta ile 1 rakamı şeklinde süslenecek pastanın pandispanyalarını hazırladım. Ganajı da her zaman kullandığım (ve kendimi bir iki kaşık yemekten alıkoyamadığım :P ) tarife göre hazırlayıp dolaba attım. Sakınılan göze çöp batar demiş atalarımız :) Aynı tarifle hazırlanan ganaj her zamanki kıvamına ulaşmamıştı :( Bu yetmezmiş gibi buzdolabının fişini 10-15 dakikalığına da olsa çekmek zorunda kalmış olmak, dizlerimin bağının çözülmesine yol açtı. :)

Arada yaşanılan ufak tefek aksilikleri anlatmıyorum bile... (1 yaşına henüz girmiş olan yaramaz oğlumun mutfak dolaplarını açarak şahane porselen yemek takımımın parçalarını sirtaki yaparak nasıl kırdığını parantez içinde söylemeden geçemedim ) Uzun lafın kısası saat 19:00 da davetliler gelmeye başladığında ben hala pasta&cupcake süslemeye çalışıyordum. :) 1 rakamı şeklinde hazırladığım pastanın fotoğrafını bile çekemediğimi pastadan geriye kırıntılar kaldıktan sonra anladım :)  Tüm aksiliklere rağmen çok güzel bir kutlamaydı. :) Yanımızda olan herkese teşekkürler...

Benim minicik oğlum,
aramıza katıldığın, minicik ellerinle değdiğin her yeri ısıttığın, hayatımızı güzelleştirdiğin, bize bu tarifi mümkün olmayan ve anlatmakta acemilik çektiğim duyguları yaşattığın için sonsuz teşekkürler... Seni bize veren Allah'a şükretmekten bir gün bile vazgeçmeyeceğim... Hayatta yaşayacağın her güzellikte ve her sıkıntında yanında olacak, seni koruyacak, seni dinleyecek ve anlamaya çalışacak olan annenin senin için mutlulukla hazırladığı pastalar işte burada... :) Ayağın taşa bile değmesin oğlum...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...